12 листопада на філософсько-богословському факультеті відбувся відкритий семінар «Золота доба сирійської містики. Синтез містичного богослов’я у творах Йосифа Газайї (VIII ст.)». Доповідачкою була с. Ігнатія Гаврилик, ЧСВВ.
Тема семінару була представлена на основі праці, яка була написана на завершення ліценціатської програми в Папському Східному інституті, Рим. Сестра Ігнатія одна з перших, хто наважився взятися за сирійську богословську традицію.
«Присутність серед нас сестри Ігнатії, є великим знаком оптимізму, що богословська школа в лоні нашої Церкви динамічно розвивається та збагачується новими компетентними богословами»,- наголосив о. Роман, декан філософсько-богословського факультету.
Вчення Йосифа Газайї формувалось на основі його власної східно-сирійської традиції, а також під впливом інших великих духовних авторитетів. Це були, насамперед, учителі Асирійської Церкви, серед яких Єфрем Сирійський та Ісаак Сирійський. А з іншого боку, великий вплив на формування духовної ментальності сирійської містики мали і грецькі отці. Одним із них був Євагрій Понтійський. Саме від Євагрія Йосиф запозичив ключові терміни свого богослов’я. Ще одним важливим автором був Макарій Єгипетський, від якого Йосиф навчився містики серця і безнастанної молитви.
На думку Йосифа Газайї, богопізнання є метою життя людини, і саме чистота серця, є беззаперечною умовою на шляху до досконалості.
|