Відкритий науковий семінар "Бог як таємниця. Імпульси східнохристиянської традиції: від Діонісія Ареопагіта до Льва Толстого" Друк

george.jpgДоповідач: проф. д-р Мартін Ґеорґе, директор Інституту історичного богослов’я Богословського факультету Бернського університету.

 

 

«Про Бога можна говорити лише образно, але найкраще – просто мовчати. Якщо ж про Нього й можна було б щось сказати, то насправді вийде вимовлене мовчання». Так висловився німецький лютеранський богослов-догматик Ебергард Юнґель. Однак якраз західна, як римо-католицька, так  і протестантська, догматика від Середньовіччя і аж до XX ст.  розвинули божественне вчення  і втілили його у Символі Віри.

Богословський зміст негативних, апокаліптичних висловлювань Господа приховувався і приховується на  Заході. У доповіді буде озвучено голоси з християнського Сходу від 3-го до 20-го століття, які апофатично висловлюються про Бога.

У центрі презентації будуть дві особистості: послідовний представник апофатичного богослов’я Псевдо-Діонісій Ареопагіт  (XI  ст.) та російський письменник  Лев Толстой (1828-1910), у творах якого непізнаваність Бога є головною темою. Обидва автори знаходяться радше на узбіччі православ’я, а Толстого Російська Православна Церква взагалі трактує як неправославного. Та попри свою радикальність обидва мислителі все ж представляють позиції, притаманні Східним Церквам, які ставлять під сумнів традиційне західне вчення про атрибути Бога.

 

Зустріч відбулася в середу 22 травня 2013 р. з 16:15 до 18:00 в семінарській кімнаті (101)

Українського Католицького Університету
Філософсько-богословського факультету
(м. Львів, вул. Хуторівка 35а)

Більше