доктор біоетики
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
І. ОСВІТА
2016 Доктор біоетики. Папський Університет Regina Apostolorum (Рим)
2011 Ліценціат біоетики. Папський Університет Regina Apostolorum (Рим)
2009 Магістр богослов'я. Український католицький університет (Львів)
2008 Бакалавр філософії/богослов'я. Український католицький університет (Львів)
Інші курси
Курси сімейного консультанта, Вища Духовна Семінарія Української Католицької Церкви
Окремі курси православного богослов’я, Instutut de Theologie Orthodoxe Saint-Serge (Париж)
ІІ. ПРОФЕСІЙНИЙ ДОСВІД
З вересня 2017 Викладач кафедри богослов'я Українського католицького університету
2016-2017 Асистент кафедри богослов'я УКУ
2012-2013 Викладач біоетики Львівського медичного інституту
З 2011 Викладач Школи біоетики УКУ
Викладання
Основи біоетики та біобезпеки (Львівський медичний інститут)
Основи морального богослов’я (ФБФ УКУ)
Моральне богослов’я (спеціальна етика) (ФБФ УКУ, Філософсько-богословський інститут оо. Василіян)
Сучасні питання морального богослов’я (біоетика) (ФБФ УКУ)
Основи християнської моралі (ГФ УКУ)
Біоетика і початок людського життя (Школа біоетики УКУ)
Церковна діяльність
IV зустріч апологетичної молодіжної групи «Голоси Слова» – лекція на тему «Методи штучного запліднення: етичні аспекти». Стрий, 14 березня 2020 р.
Осередок організації «Українська молодь Христові» – лекція на тему «Трансплантація органів: вчення Церкви». Львів, 24 січня 2020 р.
Пояснення біблійних прообразів Богородиці у літургійних текстах в контексті нічних чувань, організованих для українських паломників Західної Європи до Люрду. Люрд (Франція), 18 жовтня 2019 р.
Лекція на тему «Четверта Божа заповідь: хто кого і в чому повинен слухатися». Тернопіль, храм Успення Пресвятої Богородиці оо. Редемптористів, 23 листопада 2019 р.
Інша діяльність
Модератор Круглого столу з біоетики «Чи готовий я стати донором органів для трансплантації? Медично-етичні аспекти». Львів (Український католицький університет), 7 листопада 2019 р.
ІІІ. ПУБЛІКАЦІЇ
Книга
Марія Ярема, Причаститися Слова. Роздуми над недільними читаннями Апостола і Євангелія, Свічадо, Львів 2019. 346 с.
Монографія
La bioetica Ortodossa. La storia e le particolarità // Ateneo Pontificio Regina Apostolorum, Roma 2016.
Статті
- Сурогатне материнство: етичні аспекти // Наукові Записки УКУ XII, Богослов'я 6 (2019), с. 343 - 358.
- Біоетика в католицизмі та православ’ї: джерела, методи, особливості // Наукові Записки УКУ. Серія: Богослов'я, вип. 5, число 11. – Львів: Видавництво УКУ 2018. – С. 127-142.
Науково-популярні
- Суперечливий курс з біоетики чи суперечлива оцінка цього курсу?" // https://zaxid.net/superechliviy_kurs_z_bioetiki_chi_superechliva_otsinka_tsogo_kursu_n1502003
- Горе тим, що зло добром звуть: небезпеки гендерної ідеології та виховання // Вісник храму Всіх святих Українського народу у Львові, січень 2020 № 13 (63), сс. 2-3.
- Гідність жінки у світлі біоетичних викликів // Комісія УГКЦ у справах мирян, Роль жінки у Церкві та в сучасному українському суспільстві, Львів 2019, cc. 44-59.
- Статевість людини крізь призму філософії // https://sexology.education/statevist-ljudini-kriz-prizmu-filosofii/
- Покращення людини, добрі і недобрі гени // http://www.xic.com.ua/z-zhyttja/21-problema/459-pokrashchennja-ljudyny-dobri-i-nedobri-geny
- Пренатальна діагностика: благо чи вирок? // http://www.xic.com.ua/z-zhyttja/21-problema/460-prenatalna-diagnostyka-blago-chy-vyrok
- В пам’ять Маріки Верворт – евтаназія завершила життя всесвітньо відомої спортсменки // http://bioethics.ucu.edu.ua/v-pam-yat-mariky-vervort-evtanaziya-zavershyla-zhyttya-vsesvitno-vidomoyi-sportsmenky
Наукове редагування
Панґрацці А. Біль не триватиме вічно. Взаємодопомога в жалобі за померлими та при інших втратах / Перекл. з італ. О. Якимець за ред. Р. Скакун, наук. ред. М. Ярема. – Львів: Вид-во УКУ, 2018. – 184 с.
ІV. УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ І СЕМІНАРАХ
- Участь у Круглому столі “Чи будуть судити і штрафувати за християнські переконання в Україні?” з доповіддю про моральні аспекти законопроекту 3316. Прес-клуб, Львів, 21 травня 2020 р.
- Лекції «Моральні питання сімейного життя» у рамках курсу «Щаслива та міцна сім’я». // Громадська організація «Християнська служба». Київ, 1 лютого 2020 р.
- Участь у громадських слуханнях щодо національної програми статевого виховання з доповіддю «Персоналістична філософія як світоглядна основа статевого виховання». Івано-Франківськ, 6 грудня 2019 р.
- Лекція «Моральна оцінка контрацепції» для студентів львівських вишів (в рамках студентського капеланства). Львівська Духовна Семінарія, 27 листопада 2019 р.
- Лекції «Небезпеки теорії гендеру» для священників Бучацької єпархії. Чортків, 19-20 листопада 2019 р.
- Модератор Круглого столу з біоетики «Чи готовий я стати донором органів для трансплантації? Медично-етичні аспекти» // УКУ, Львів, 7 листопада 2019 р.
- Участь у науково-практичній конференції «Поведінкові проблеми дітей і підлітків. Зрозуміти і допомогти» з доповіддю «Небезпеки теорії гендеру у вихованні дітей». Львів (УКУ), 2 листопада 2019 р.
- Участь у пастирській конференції духовенства і монашества Римо-Католицької Преображенської єпархії в Новосибірську «Вызовы современности: актуальные вопроси биоэтики и взаимодействия со СМИ» з доповідями «Штучне зачаття та сурогатне материнство: моральна оцінка»; «Евтаназія та відмова від терапевтичної настирливості: моральна оцінка». Новосибірськ (Росія), 7-11 жовтня 2019 р.
- Лекція «Біоетичні питання у світлі Святого Письма» для священників Львівської архиєпархії УГКЦ в рамках Біблійного апостоляту. Львівська Духовна Семінарія Святого Духа, 2 жовтня 2019 р.
- Участь у VII Національному конгресі з біоетики з доповіддю «Сурогатне мактеринство: етичні аспекти». Публікація тез у матеріалах конгресу. Київ, 30 вересня-2 жовтня 2019 р.
- Участь у громадських слуханнях щодо національної програми статевого виховання з доповіддю «Персоналістична філософія як світоглядна основа статевого виховання». Київська міська державна адміністрація, 7 липня 2019 р.
- Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю "Християнська педагогіка в іменах і освітньо-виховних ідеях". Доповідь: «Виховання дітей у вченні св. Йоана Золотоустого». Івано-Франківськ, 11 лютого 2019 р.
- Круглий стіл до 1030-річчя Хрещення Київської Русі – України «Виховання молодого покоління в світлі християнських цінностей в складний для України час». Доповідь: «Особливості виховного процесу в УКУ». Кам'янець-Подільський, 12 листопада 2018 р.
- V Міжнародна науково-практична конференція «Родина як простір становлення та відновлення особистості» // Доповідь: «Регулювання дітородження у подружжі: католицький та православний погляд». Львів, 25-27 травня 2018 р.
- Серія відкритих лекцій з біоетики у Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі при Колегії Патріарха Мстислава. Харків, 5-9 березня 2018 р.
- Доповідь: «Гідність людини в християнстві» // ІІ Міжрелігійний круглий стіл «Гідність людини в християнстві й ісламі». Львів, 12 грудня 2017 р.
- Доповідь: «Тіло як вимір дару людської особи» // Міжнародна конференція «Голос християнського подружжя до сучасного суспільства». Львів, 26 квітня 2017 р.
- Лектор // Богословські зустрічі в Національному лісотехнічному університеті.Львів, 1 березня 2017 р.
- Лектор // Сертифікатна програма кафедри богослов’я УКУ «Християнин перед суспільними викликами часу».Одеса, 11 березня 2017 р.
- Доповіді: "Літургійне життя Церкви очима мирянина: актуальний стан та виклики" та "Літургійне життя Церкви очима мирянина: перспективи" // IV Літургійний семінар Єпархії св. Володимира в Парижі. Шевтон, Бельгія, 31 січня-1 лютого 2017 р.
- Виступ: "Важливість якісного спілкування в подружньому житті" // Круглий стіл "Презентація Постсинодального Апостольського Повчання Amoris Laetitia. Львів, 10 червня 2016 р.
- Лектор курсу з основ біоетики для священиків УГКЦ, які душпастирюють в Казахстані. Караганда, 7-17 жовтня 2016 р.
- Лекція "Сучасні виклики у сфері людської статевості та біоетики (вибрані питання)" // Львівський національний університет. Львів, 21 жовтня 2016 р.
Наукові зацікавлення
Біоетика початку людського життя, православна біоетика
Мови
Італійська, англійська (середній рівень), французька (середній рівень), російська (середній рівень)
|